Натпревар со драстичен пад на коефициентот (21.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шведската Дивизија 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 денес се сретнуваат екипите на Стокхолм Интернационал и Јунајтед Нордик.

Домаќините се на шестата позиција и досега имаат освоено 21 бод преку 6 победи, 3 реми и 4 порази, додека Јунајтед Нордик е на 2-та позиција со вкупно 28 бода и учинок од 9 победи, 1 реми и 3 порази.

Стокхолм Интернационал – Јунајтед Нордик – 2 @ 2.58 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Јунајтед Нордик беше 3.18, a во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 2.58 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*