Тикет на денот (вторник, 20.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште денес ќе ги следиме репрезентациите и потоа се вртиме кон Скандинавците со кои ќе се дружиме цело лето. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

БиХ – Луксембург – 1&0-3 @ 2.24 во Mozzart

После фантастичниот старт на квалификациите и убедливата победа над Исланд, делува дека Босна ќе биде главен кандидат заедно со Португалија за пласман на ЕУРО во Германија. Меѓутоа, во наредните два натпревари, БиХ доживеа пораз, прво во Словачка, а потоа и во Португалија. Гостите од друга страна се многу напреднати за разлика од претходните години и имаат некои важни победи, но се уште им недостига пласман на некое големо натпреварување. Босанците овде би требало да слават без поголеми проблеми, па затоа типуваме 1&0-3 гола со квота 2.24 во Mozzart.

Шкотска – Грузија – 1&0-3 @ 1.98 во 22Bet

Шкотите се најпријатното изненадување во досегашниот тек на квалификациите, но тука некаде се и Грузијците. Овие две селекции не фигурираа како главни фаворити во оваа група, бидејќи Шпанците и Норвежаните се поквалитетни селекции, но после три кола на врвот се Шкотите. Грузија исто така не може да се пофали на почетокот. Оваа селекција во првиот натпревар ремизираше со Норвежаните во Тбилиси, а пред неколку днеа оствари победа на Кипар. Победата за Шкотска би значела чекор до пласман на ЕУРО, па очекуваме да ги земат трите бода. Типуваме 1&0-3 гола со квота 1.98 во 22Bet.

Германија – Колумбија – ГГ3+ @ 2.27 во Bet365

Во Гелзенкирхен наредната сезона нема да се игра Бундеслига, бидејќи Шалке повторно испадна, но фановите на овој клуб ќе можат да го следат натпреварот помеѓу националниот тим со Колумбија. Германците се припремаат за ЕУРО и ќе бидат домаќини. Тие градат нов тим и не им оди лошо. Во претходните денови изиграа два натпревари и прво ремизираа на домашен терен со Полска, а потоа минимално беа поразени во Полска. Сега во гости им доаѓа Колумбија, селекцијата која го очекува стартот на квалификациите за наредниот Мундијал. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.27 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.07

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*