Тикет на денот е-Спорт (20.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со натпреварите од DreamLeague Season 20 – Group Stage 2, каде што се игра петтото коло. По првите четири кола се издвојуваат BB Team и PSG.LGD со по четири победи и ниту еден пораз.

9 Pandas – Evil Geniuses – 2 @ 1.72 во Bet365

За некого можност за бегство од дното, а за друг шанса да ги загрози лидерите во групата. Натпреварот меѓу 9 Pandas и Evil Geniuses ќе биде еден од најинтересните денеска затоа што двете екипи се наоѓаат во различна цел, а ниту една од нив не смее да си дозволи пораз. Evil Geniuses е на четвртата позиција со две победи и два порази и евентуален триумф би ги вклучил во битката за врвот, или барем за пласман на трето или четврто место. Од друга страна, 9 Pandas со пораз би можел да се „лизне“ до дното на табелата. Evil Geniuses можеби разочара на некои натпревари, но покажа дека има квалитет да биде во горниот дел од табелата и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.72 во Bet365.

Team Spirit – Team Aster – 2 @ 1.53 во 22Bet

Team Aster конечно има шанса да избега од дното, по четири порази во првите четири кола од средбата. Во прилог на Aster му оди и тоа што славеше на претходниот меѓусебен дуел, кој се одигра на The Berlin Major. Team Spirit се покажа како големо разочарување на турнирот затоа што загуби на три од четири меча на турнирот, а притоа славеше само против 9 Pandas со 2-1 и неубедлив настап. Наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*