Натпревар со традиција (20.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на перуанската Лига 2 се сретнуваат екипите на Пирата и Депортиво Копсол.

Пирата е на 11-то место со вкупно 12 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 4 порази.

Депортиво Копсол е на 12-та позиција со вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 1 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат ефикасно, поточно погодок се постигнува на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*