Натпревар со драстичен пад на коефициентот (20.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за афричкиот куп на нации кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Oд 20:00 се сретнуваат репрезентациите на Судан и Мауритања. Судан е на 3-та позиција со вкупно 6 бода, додека Мауритања после 4 изиграни натпревари има собрано 5 бода и се наоѓаат на последното место во својата група.

Судан – Мауритања – 2 @ 2.45 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Мауритања беше 3.83, а во моментов бележи пад од скоро 36% и се плаќа со квота 2.45 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*