Тикет на денот е-Спорт (18.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се игра третото коло на DreamLeague Season 20 – Group Stage 2, каде што BB Team и PSG.LGD со по две победи се издвоија од конкуренцијата.

Evil Geniuses – PSG.LGD – 2 @ 1.60 во 22Bet

PSG.LGD сака да ја продолжи победничката серија во групата и да го освои првото место, а пред себе денеска го има Evil Geniuses, кој не е за потценување. PSG.LGD запиша две победи на почетокот на турнирот, додека Evil Geniuses има една победа и еден пораз од BB Team. Во претходните меѓусебни дуели PSG.LGD двапати славеше, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.60 во 22Bet.

Team Aster – BB Team – 2 @ 1.44 во Bet365

BB Team запиша три победи по ред, од кои два во групната фаза и се наоѓа на делба на првото место со PSG.LGD. За да остане во конкуренција за првото место, ќе мора да го победи Team Aster, кој е на последното место со два порази. Во меѓусебни средби резултатот е 1-1, но со оглед на убедливата победа на BB Team во минатиот меч пред седум дена, ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*