Тикет на денот е-Спорт (17.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Турнирот LEC Summer 2023 со награден фонд од 80.000 долари почнува денеска, а во прилог ви ги нудиме двата најинтересни дуели.

Mad Lions – Team Vitality – 1 @ 1.80 во 22Bet

Две екипи кои се наоѓаат во идентична позиција, односно имаат два порази по ред. Vitality последниот меч го загуби токму од Mad Lions со 1-3, а сега ќе има шанса за одмазда. За разлика од нив Mad Lions беа поразени од Т1 и G2 Esports. Сепак, ние ќе го погледнеме нивниот најнов меѓусебен дуел, каде што Mad Lions конечно најде решение за нивниот голем ривал. За овој меч, ние ви предлагаме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Fnatic – Astralis – 2 @ 1.83 во Bet365

Astralis има четири победи во претходните пет меча против Fnatic, па со право ќе важи за фаворит и во денешната пресметка, иако двете екипи немаа идеални резултати во изминатиот период. Ќе гледаме интересен натпревар со многу возбудувања на почетокот на новиот турнир, кој ќе ни биде главна тема и во наредните денови, посебно за љубителите на League of Legends. А за денеска наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*