Тикет на денот (сабота, 17.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е солидна за разлика од пред неколку дена, а тоа е благодарение на квалификациите за европското првенство. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Исланд – Словачка – ГГ @ 1.91 во Mozzart

Селекцијата на Исланд некако потфрли во последно време и забележа доста негативни резултати. Откако се започнати квалификациите за ЕУРО изиграа два натпревари. На првиот дуел против Босна беа поразени со резултат 3-0, а потоа убедливо ја победија селекцијата на Лихтенштајн. За денешен противник ја имаат репрезентацијата на Словачка. Тие во првите две кола немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа едно реми и една победа. Овде очекуваме отворен натпревар и најмалку по еден погодок на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.91 во Mozzart.

Лундс – Норби – 3+ @ 1.53 во 22Bet

Екипата на Лундс оваа година игра фаантстично и во 12 наатпревари има запишано само еден пораз, па сосема заслужено се наоѓаат на 3-та позиција на табелата. Во последните три дуели имаат две победи и едно реми, па овој натпревар го дочекуваат со одлично расположение. Норби од друга страна е на срединта на табелата, но прави многу киксови, па ако продолжат со ова темпо тешко дека ќе успеат да стигнат до првите две позиции. Како и да е, од гол разликата на двете екипи може да се забележи дека играат ефикасно, па головите не би требало да изостанат. Наш предлог е 3+ со квота 1.53 во 22Bet.

Албанија – Молдавија – 1  @ 1.42 во Bet365

Албанија изигра само еден натпревар откако се започнати квалификациите и за жал запишаа пораз. Гостува кај Полска и примија гол при крајот на првото полувреме, па тој натпревар така и заврши. Молдавија искрено нема големи очекувања од овие квалфиикации, но некако успеаа да останат непоразени во првите две кола. Запишаа две реми против селекциите на Фарски Острови и против Чешка. На овој натпревар, судејќи според квалитетот на играчите, Албанија е фаворит и очекуваме да победат без поголеми проблеми. Предлагаме да изиграте 1 со квота 1.42 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*