ТИП НА ДЕНОТ (13.06.2023, 01:30) АТЛЕТИКО ТУКУМАН – ГОДОЈ ГРУЗ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од аргентиската лига кој се игра после полноќ.

Атлетико Тукуман се бори за опстанок и има голема потреба од бодови, додека Годој Груз е во позиција да се бори за билет за Копа Судамерикана и нема право на кикс.

Атлетико Тукуман се бори за опстанок

Примарна цел на овој тим пред почетокот на сезоната беше да избори опстанок и го чека грчевира борба до крајот. Моментално Тукуман е само на еден бод од последното место на табелата кое се сели во понизок ранг и нема право на кикс. Добро е што само еден клуб испаѓа од елитата, па шансите за опстанок за Атлетико не се мали, но сепак ќе мора да ја подобри формата. После 19 одиграни кола овој тим има само 18 бода, што е премалку, а и моментално е во лоша форма. На последните пет меча запиша три порази едно реми и една победа. Голема предност за нив е домашниот терен, па ќе се обидат да освојат бодови пред домашната публика, иако на гости им доаѓа многу посилен тим.

Годој Круз е вистинско изненадување

Овој тим е најпријатно изненадување оваа сезона во аргентинското првенство и моментално се наоѓа на 9-то место на табелата. Тоа е последно место кое води во Копа Судамерикана, па Годој ќе направи се за да го задржи. Притоа, со позитивен резултат на ова гостување може дополнително да се искачи на табелата. Тимот е во добра форма и има само еден пораз на последните пет меча, па со голема самодоверба ќе оди на ова гостување. Годој има две победи на последните три меча и му гостува на тим кој е во лоша форма, па императив секако ќе бидат трите бода.

Очекување

Со оглед на фактот дека двата тима имаат голема потреба од бодови овој дуел ќе биде неизвесен,но ние очекуваме голема борба и голови на двете страни.

ТИП:

Атлетико Тукуман – Годој Круз – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*