Натпревар со традиција (13.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:00 во рамките на аргентинската професионална лига се сретнуваат екипите на Колон и Естудиантес.

Колон е на 22-то место со вкупно 20 бода и учинок од 3 победи, 11 реми и 5 порази.

Естудиантес е на 4-та позиција и досега имаат освоено 35 бода преку 10 победи, 5 реми и 4 пораази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог

3+ @ 2.47 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*