Тикет на денот е-Спорт (13.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни доаѓа мала промена во тикетот од е-Спортот, односно ќе следиме два натпревари од League of Legends, односно турнирот Hitpoint Masters Summer 2023 – Group Stage.

Cryptova – Brute – 2 @ 2.37 во Bet365

Cryptova досега загуби двапати на турнирот и се наоѓа на делба на последната позиција во групата, додека Brute не е ништо подобар, односно има само еден пораз. Единствена светла точка кај Brute е тоа што ја прекина „црната серија“ од порази пред четири дена кога славеше со 1-0 против Inside Games, додека Cryptova запиша четири порази по ред. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

Dynamo Eclot – eSuba – 2 @ 1.60 во 22Bet

Две квалитетни екипи ќе се борат да ја продолжат победничката серија на турнирот, eSuba запиша два триумфи во досегашниот дел од турнирот, додека Dynamo Eclot славеше еднаш. Нијанси ќе го решаваат овој натпревари, како и изминатите пет на кои eSuba има дури три победи. Почетокот на турнирот ни дава за право да веруваме дека eSuba е фаворит за првата позиција во групата, додека Dynamo ќе се бори за висок пласман, но нема квалитет колку нивниот денешен ривал. Ние предлагаме 2 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*