Малери и махери на колото

Малери и Махери
Малери и Махери

Зад нас е недела каде што бевме сведоци на многу завршници во фудбалот, а тука беше и големото финале во Лигата на шампиони. Од изминатиот викенд ви ги претставуваме најинтересните тикети во форма на малери и махери на колото.

Малер 1

Вистинска штета. Да погодиш голем прелаз и сето тоа да не биде „украсено“ со парична добивка е жално. Таква ситуација имаме кај овој играч. Повеќе среќа нареден пат.

Малер 2

Овде имаме тикет со 4 натпревари, а типувано е само на конечен исход. Играчот очекувал победа на Циципас, но Алкараз беше подобар во тој натпревр.

Махер 1

Секоја чест мајсторе. Како прво на трпението, а кко второ на мајсторијата. Можете да забележете дека овој тикет е уплатен пред 10 месеци и типувано е победник на лига, победник во ЛШ, позиција во лигата и светски шампион. Најважно е тоа што трудот се исплати, па прилепчанецот за уплата од 50 денари си доби скоро 500 евра. Браво мајсторе!

Махер 2

Овде имаме храбар махер. Типувал 1+ прво полувреме и 1+ второ полувреме на натпреврот помеѓу Рома и Специјал, па за среќа е добитен. За уплата од 30.000 денари, овој играч си доби скоро 1000 евра „чисти“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*