ТИП НА ДЕНОТ (12.06.2023, 22:00) САН ЛОРЕНЦО – СЕНТРАЛ КОРДОБА

Тип на денот
Тип на денот

Денес понуда за облоѓување е многу мала, па ние за вас ќе го анализираме дуелот од аргентинското првество помеѓу Сан Лоренцо и Сентрал Кордоба.

Сан Лоренцо се наоѓа на третото место на табелата и се уште има шанси за титулата, па нема право на кикс, додека Кордоба се наоѓа на средина од табелата.

Сан Лоренцо не се откажува од титулата

Сан Лоренцо се наоѓа на третото место на табелата и се уште има шанси за титулата, но заостанува цели пет бода од лидерот Ривер Плата. На последните две кола доживеа пад на формата и освои само еден бод, па сега треба да стравува и за третото место. Тоа место е исклучително важно за Сан Лоренцо бидејќи носи пласман во Копа Либертадорес. Иако никој во клубот не се откажува од првото место се додека постои и најмала шанаса, сепак се чини дека главна цел е пласман во првите три места кои водат во Копа Либертадорес. Поарди тоа нема право на кикс на овој меч пред своите нававачи. Покрај квалитетот на нивна страна е и традицијата бидејќи Кордоба им е редовен муштерија.

Кордоба игра одлично во последно време

Кордоба имаше многу лош старт на сезоната, но сега почна да игра многу подобро, па почна да се искачува на табелата и моментално се наоѓа на 15-то место на табелата. Меѓутоа, првата цел на овој тим секако ќе биде обезбедување на опстанок, а треба да почне да игра подобро на гостувањата. Кордоба на самиот старт на сезоната имаше големи проблеми, па во првите четири кола запиша три порази. Meѓутоа, како што одминуваше времето тимот играше се подобро и подобро, па сега дојде во позиција да се бори за пласман во Копа Судамерикана. Тоа секако нема да биде лесно бидејќи заостанува шест бода од тие позиции, а сега има исклучително тешко гостување кај фаворитот, каде ретко освојува бодови.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Сан Лоренцо, па очекуваме дека ќе ги освои трите бода, бидејќи нема право на кикс.

ТИП:

Сан Лоренцо – Сентрал Кордоба – 1 @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*