Натпревар со традиција (11.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на норвешката Елитсериен лига се сретнуваат екиптие на Стабаек и Розенборг.

Стабаек е на 8-та позиција со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 3 порази.

Розенборг е на 9-то место и досега имаат освоено 12 бода преку 3 победи, 3 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревар погодок постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.76 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*