Тикет на денот е-Спорт (09.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме два одлични натпревари од CCT North Europe Series 5, каде што екипите ќе се борат за влез во полуфинале на турнирот во CS:GO.

Astralis Talent – Sprout – 1 @ 2.10 во Bet365

Astralis Talent запиша седум победи по ред во сите натпреварувања и заслужено обезбеди пласман во четвртфинале на популарниот турнир, а денеска за противник го има Sprout кој славеше четири пати на претходните пет пресметки, а „црна дамка“ на нивната форма остава поразот од Monte со 0-2. Овие екипи досега само еднаш се соочија, и тоа пред половина месец, а тогаш Astralis Talent го декласира ривалот со 2-0. Наш предлог е 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Apeks – Young Ninjas – 1 @ 1.25 во 22Bet

Второто дерби на денешната програма се игра меѓу Apeks и Young Ninjas, кои ќе се борат за влез меѓу најдобрите четири екипи на турнирот. Apeks импресионираше со настапите против Into The Breach, Sangal, Spirit Academy, Monte и ex-Copenhagen Flames, па со право ќе биде наш фаворит. Ниту Young Ninjas не е лоша екипа, а тоа го докажа во изминатиот период, кога запиша четири победи на претходните пет дуели, и тоа со несреќен пораз од Let Us Cook (1-2). Ќе имаме возбудлив натпревар, на кој очекуваме победа за Apeks. Ние предлагаме 1 со квота 1.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*