Натпревар со традиција (09.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на белоруската Вишаја лига ќе се сретнат екипите на Солигорск и Ислач.

Солигорск е на 14-то место бидејќи новата сезона ја започнаа со -35 бода по одлуката на фудбалскиот сојуз во Белорусија и досега имаат запишано 7 победи, 2 реми и 1 пораз.

Ислач е на 6-то место со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.92 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*