Натпревар со драстичен пад на коефициентот (09.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на Египет кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Oд 19:00 се сретнуваат екипите на Ал Итихад и Националн Банк Египет.

Домаќините се во многу лоша форма и на последните четири натпревари запишаа исто толку и порази, додека гостите во истиот временски период имаат едно реми и три последователни победи.

Ал Итихад – Национал Банк Египет – 2 @ 2.37 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Национал Банк Египет беше 2.80, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 2.37 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*