Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 21:15 се сретнуваат екипите на Волсунгур и Леикнир. Домаќините во првите пет кола освоија само 3 бода бидејќи досега запишаа 1 победа и 4 реми, додека гостите имаат вкупно 9 бода кои ги собраа преку 2 победи, 3 реми и 0 порази.

Волсунгур – Леикнир – 2 @ 1.67 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Леикнир беше 2.40, а во моментов бележи пад од скоро 30% и се плаќа со квота 1.67 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*