Натпревар со традиција (07.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Хонка и Мариенхам.

Хонка е на 6-та позиција со вкупно 12 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 5 порази.

Мариенхам е на 11-то место и досега имаат освоено 6 бода преку 1 победа, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*