Тикет на денот (вторник, 06.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

До крајот на наредниот викенд ќе имаме натпревари од баражот за опстанок или за влез во повисок ранг, како и европски купови. Од наредната седмица се посветувме на репрезентациите кои ќе играат квалификации за ЕУРО. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Термалика – Стал – 1 @ 1.95 во Mozzart

Доста возбудливо беше во последното коло од полската втора лига. Првото место го обезбеди ЛКС Лоџ, а на Рух им беше потребна победа за да станат вторите патници во елитата. На третото место е Термалика, тимот кој во последното коло славеше против Арка во финишот и на тој начин ги исфрли од плеј оф. Сега за противник го имаат тимот на Стал кој во последното коло славеше против СКРА со резултат 2-1. Веруваме на овој натпревар дека Термалика ќе слави бeз поголеми проблеми и типуваме 1 со квота 1.95 во Mozzart.

Алмере – Емен – 2 @ 2.80 во 22Bet

Во холандскиот плеј оф за пополнување на последното место во Ередивизија, се сретнуваат екипите на Алмере и Емен. Домаќините од Алмере имаа потежок пат и тие во Ерстедивизијата го презедоа третото место, но со 15 бода помалку од второпласираниот тим. Во елитата директно влегоа Хереклес и Цволе, а Алмере започна битка за третата позиција. Прво го елиминира Ајндховен, а потоа и Венло. Емен о друга страна беше 16-ти во првата лига и го прескокна баражот во првиот круг, а потоа славеше против Бреда. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 2.80 во 22Bet.

Лозана Оуши – Сион – 1 @ 2.00 во Bet365

И во швјцарската елитна лиг остана уште едно испразнето место. Наредната сезона, Супер лигата се шири за две екипи, па две екипи од Челинџ лигата изборија директен плаасман, поточно Ивердон и Лозана. Сега голема шаанса покрај овие два тима има и Лозана Оуши кој имаше само бод помалку од Лозана после регуларниот дел во Челиџ лигата. Сион осум пати изгуби во последните девет натпревари, а само еднаш успеаа да земат бод. Овде веруваме дека домаќините ќе домнираат и типуваме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*