Тикет на денот е-Спорт (06.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Петтото коло од групната фаза во CCT North Europe Series #5 ќе ни ги даде последните три патници во нокаут-фазата.

Astralis Talent – Masonic – 1 @ 1.66 во Bet365

Речиси никој не очекуваше Astralis Talent да се најде во ваква позиција и во последно коло да бара пласман во топ-8, но лошиот старт на турнирот си го зема данокот. Сепак, Astralis влезе во одлична форма и има веќе четири победи по ред со што ја презема фаворитската улога за денешниот натпревар против Masonic, кој загуби вчера од Exzentriq и така продолжи со неубедливите настапи. Во меѓусебни средби води Masonic со 3-2, но ова е идеална шанса за Astralis да израмни на 3-3 и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

Anonymo – Ence Academy – 1 @ 1.40 во 22Bet

Ence е „печен“ за елиминација затоа што на последните пет меча загуби дури четири пати со што потврди дека е во лоша форма и токму тоа ќе се обиде да го искористи Anonymo. Екипата на Anonymo се надева на пласман во следната фаза, а победата против Astralis Talent им ги зголеми шансите за тоа, па само еден триумф ги дели од зацртаната цел. Anonymo може да се пофали и со триумфи против GTZ Bulls и Sinners, па затоа ќе биде наш фаворит. Ние ви предлагаме 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*