Тикет на денот е-Спорт (04.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска ќе гледаме натпревари од CS:GO, односно од турнирот CCT West Europe Series 4, каде што веќе ex-Copenhagen Flames и Sprout ја поминаа групната фаза од турнирот.

Illuminar Gaming – Eyeballers – 1 @ 2.25 во Bet365

Illuminar доаѓа како фаворит во оваа пресметка, откако влезе во одличен ритам и запиша три убедливи победи со по 2-0 против Ence Academy, ThunderFLash и Ago, додека Eyeballers има три порази на претходните пет пресметки, додека двата триумфи против Looking4Org и Ence ги оствари со потешкотии. Според нас, Illuminar е екипата која ќе ја гледаме и во петтото коло на турнирот, па затоа ви предлагаме 1 со квота 2.25 во Bet365.

Unluko5 – Havu – 2 @ 1.40 во 22Bet

Unluko5 е еден од тимовите кои се очекуваше да испаднат по првите три кола, но триумфот против Looking4Org ги одржа во живот барем уште едно коло. Тие ќе се обидат да го изненадат Havu и да останат во игра за топ-8 на табелата, но ние едноставно не гледаме како би се случило тоа со оглед на квалитетот кој го има тимот на Havu. Можеби во моментов се наоѓа во незгодна позиција, но најпрво несреќната ждрепка, а потоа и несреќните порази од Nexus и Young Ninjas го донесоа во ваква ситуација. Сепак, наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*