Натпревар со традиција (04.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на шпанската Ла Лига ќе се сретнат екипите на Осасуна и Жирона.

Осасуна е на 7-та позиција со вкупно 50 бода и учинок од 14 победи, 8 реми и 15 порази.

Жирона е на 9-то место со 49 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 10 реми и 14 порази.

Овие две екипи во изминаатите четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*