Натпревар со традиција (02.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската прва дивизија – група елиминација се сретнуваат екипите на Хилерод и Хобро.

Хилерод е на 3-то место со вкупно 40 бода и учинок од 12 победи, 4 реми и 15 порази.

Хобро е на 4-та позиција со 37 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 10 реми и 12 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнатно вкупно три пати и на сите тие три натпревари гол постигнуваат двата тима, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*