Натпревар со традиција (01.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на германската Бундеслига – бараж се сретнуваат екипите на Штутгарт и Хамбургер.

Штутгарт заврши во Бундеслигата на 16-то место со вкупно 33 бода и учинок од 7 победи, 12 реми и 15 порази.

Хамбургер пак беше на 3-та позиција во Цвајт со вкупно 66 бода кои ги освоија преку 20 победи, 6 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните девет меѓусебни натпревари играат отворено, поточно на сите тие дуели двата тима постигнуваат погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*