Натпревар со традиција (30.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на Премиер лигата на Египет се сретнуваат екипите на Замалек и Ел Џаиш.

Замалек е на 4-то место со вкупно 47 бода и учинок од 13 победи, 8 реми и 7 порази.

Ел Џаиш е на 17-та позиција и досега имаат освоено 17 бода преку 5 победи, 11 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат традиција и гол постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.89 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*