Тикет на денот е-Спорт (26.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Иако набрзо ни доаѓа летото и вообичаено се намалува понудата, сепак така нема да биде во светот на е-Спортот каде што постојано има турнири во популарните видео-игри како што се Dota 2, CS:GO, Valorant, LoL и други.

Forze – Bad News Eagles – 1 @ 1.72 во Bet365

Желбата да се продолжи патот кон титулата на CCT 2023 Online Finals 1 ќе му се оствари само на еден тим меѓу Forze и Bad News Eagles. Екипата на Forze го почна турнирот со победа од 2-0 против Havu и заслужено ќе биде фаворит и во денешната пресметка, откако Bad News Eagles имаше падови и подеми за на крај да го „скрши“ ex-Copenhagen Flames со 2-1. Нема да биде лесно за Forze да го совлада Bad News Eagles, но ако заигра на мапите Overpass и Mirage, тогаш шансата за триумф е многу повисока. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Ninjas in Pyjamas – Into The Breach – 1 @ 1.55 во 22Bet

Овие две екипи ќе водат жестока битка за пласман во полуфинале на Upper Bracket, каде што ќе се пласира победникот, додека поразениот тим продолжува во Lower Bracket да бара излез и евентуално место на завршницата во плејофот. Nip беше убедлив против Meta Gaming, како што се очекуваше, додека Into The Breach многу лесно ја совлада Aurora Gaming, и покрај тоа што се очекуваше драма. Ова ќе биде нивни прв меѓусебен дуел, а ние предлагаме 1 со квота 1.55 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*