Натпревар со традиција (26.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:15 во рамките на австриската втора лига се сретнуваат екипите на Грацер и Амштетен.

Грацер е на 1-то место со вкупно 56 бода и учинок од 16 победи, 8 реми и 4 порази.

Амштетен е на 5-та позиција и досега имаат освоено 44 бода преку 12 победи, 8 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на секој натпревар поединечно се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*