Натпревар со традиција (25.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Осасуна и Атлетик Билбао.

Осасуна е на 10-то место со вкупно 47 бода и учинок од 13 победи, 8 реми и 14 порази.

Атлетик Билбао е на 7-та позиција со вкупно 50 бода кои ги имаат освоено преку 14 победи, 8 реми 13 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.78 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*