Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од албанската Суперлига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Кастриоти и Партизани.

Домаќините се на последното место и досега имаат освоено 35 бода преку 8 победи, 11 реми и 15 порази.

Партизани е на 2-то место со 61 бод и учинок од 18 победи, 7 реми и 9 порази.

Кастриоти – Партизани – 2 @ 1.65 во 22Bet

Почетната вреднсот за победа на Партизани беше 2.45, а во моментов бележи пад од скоро 33% и се плаќа со квота 1.65 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*