Тикет на денот е-Спорт (23.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме натпреварите ESL Challenger League Season 45: Europe во CS:GO, каде што се игра самата завршница од турнирот.

Eyeballers – K23 – 2 @ 2.62 во Bet365

Eyeballers загуби во четвртфиналето на Upper Bracket, а од нив подобар беше Monte кој е фаворит за титулата. Ова го вклучи алармот во екипата затоа што нов пораз ќе значи и елиминација од турнирот. К23 загуби од фаворитот Apeks, па патот до финале си го бара преку Lower Bracket, каде што веќе совлада IB и Falcons, но денеска ќе мора да ги послужи малку и среќата за да изборат петто коло во нокаут-фазата. Ние предлагаме 2 со квота 2.62 во Bet365.

Monte – Spirit Academy – 1 @ 1.33 во 22Bet

Еден од најважните натпревари денеска се игра меѓу Monte и Spirit Academy, кои се борат за пласман во финале на Upper Bracket. Monte покажа дека е квалитетен тим и ги совлада LDLC и Eyeballers на патот до полуфиналето, додека Spirit мораше да помине низ пеколен пат зашто се соочи со незгодните Forze и Saw и славеше со по 2-1, но прашањето е дали може да направат и трето изненадување на турнирот. Monte нема пораз на последните три меѓусебни пресметки, па затоа ние ви предлагаме 1 со коефициент 1.33 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*