Натпревар со традиција (23.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Ваљадолид и Барселона.

Ваљадолид е на 18-та позиција со вкупно 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 20 порази.

Барселона е на лидерското место и досега имаат освоено 85 бода преку 27 победи, 4 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок на сите тие дуели, па ако ја продолжат и денес ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

НГ @ 2.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*