Зголемени квоти за натпреварот Емполи – Јувентус

Вечер во 20:45 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Емполи и Јувентус, а практично и со тој натпревар ќе заврши 36-то коло во Италија.

Емполи веќе го обезбеди опстанокот и следната сезона повторно ќе бидат дел од оваа лига, додека Јувентус се уште не е на сигурно бидејќи се чека второстепаната одлука за одземњето на бодови.

Како и да е, ова би требало да е интересен и незивесен натпревар, па најдобрата онлајн обложувалница, Bet365 ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови за овој натпревар и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент зголемен од 15 на 17
  • Влаховиќ прв да постигне погодок коефициент 5 зголемен на 5.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*