Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 21:15 во рамките на исландската Беста Деилд Карла се сретнуваат екипите на Стјарнан и Филкир.

Овие две екипи во досегашниот тек од првенството имаат буквално ист учинок, поточно двете екипи се со по 6 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи и 5 порази.

Стјарнан – Филкир – 1 @ 1.72 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стјарнан беше 2.10, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.72 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*