Тикет на денот е-Спорт (22.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Љубителите на Dota 2 денеска ќе уживаат во пресметките на DPC WEU 2023 Tour 3: Division I, каде што се играат два супер-интересни меча кои ќе ги најдете во нашиот тикет од е-Спортот.

Team Secret – OG – 1 @ 2.00 во Bet365

Двете најлоши екипи во досегашниот дел од турнирот ќе браат излез од кризата и бегство од дното на табелата, откако на првите два дуели запишаа исто толку порази. Последната пресметка меѓу овие тимови се играше на 11 јануари годинава, кога OG успеа да победи со 2-0, но поранешниот освојувач на The International во моментов има четири порази по ред и тоа го вклучи алармот. Со оглед на нивните неубедливи настапи, но и недостаток на среќа очекуваме победа за Team Secret. Наш предлог е 1 со квота 2.00 во Bet365.

Team Liquid – Gaimin Gladiators – 2 @ 1.36 во 22Bet

Gaimin Gladiators гази сè пред себе и веќе се издвои на врвот на табелата, а се очекува и да го освои првото место, па без сомнеж ќе ја носи фаворитската улога во денешниот дуел против Team Liquid, кој на последните три меча покажа дека нема квалитет да го совлада Gaimin Gladiators. Сите три меча ги загуби со висока негатива, а не очекуваме тоа да се промени ниту денеска, па затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*