Натпревар со традиција (22.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на српската Супер лига се сретнуваат екипите на Јавор и Младост.

Јавор досега има освоено 34 бода преку 8 победи, 10 реми и 17 порази и се наоѓаат на 13-та позиција на табелата.

Младост е едно место под нив, поточно на позицијата број 14 со вкупно 32 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 11 реми и 17 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари двата тима успеваат да постигнат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.83 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*