Натпревар со драстичен пад на коефициентот (21.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Oд 18:00 во исландската Беста Деилд Карла се сретнуваат екипите на Вестманајар и Хафнарфјордур.

Домаќините запишаа три последователни порази во последните три кола и овој натпревар го дочекуваат како 10-то пласирани. Гостите од друга страна се на 6-та позиција со вкупно 10 бода и учинок од 3 победи, 1 реми и 3 порази.

Вестманајар – Хафнарфјордур – 2 @ 2.50 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Хафнарфјордур беше 3.20, а во моментов бележи пад од скоро 22% и се плаќа со квота 2.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*