Тикет на денот е-Спорт (20.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нови два натпревари денеска се играат на турнирот во фудбал со автомобили, кој е популарен меѓу љубителите на видео-игрите, а во продолжение следат средбите од RLCS 2022-23 – Spring: North America Regional 2 – Spring Cup.

Version1 – Optic Gaming – 2 @ 2.50 во Bet365

Version1 славеше со 3-0 против Shopify Rebellion, по двата порази од Furia и Complexity Gaming, но ова е нов турнир и екипата има големи очекувања. За ривал го има Optic Gaming кој во претходните две кола славеше против M80 и G2 Esports, па се наоѓа само на чекор до финале во Upper Bracket. Ова е прв меѓусебен дуел на екипите, а според досегашните резултати, наш предлог ќе биде 2 со коефициент 2.50 во Bet365.

Furia – Spacestation Gaming – 2 @ 1.60 во 22Bet

Furia е во одлична форма со три победи на претходните три пресметки, и тоа против Homies, Hey Bro и Dignitas, додека Spacestation игра променливо, па така во последните четири меча има два триумфи и два порази. И покрај лошите резултати во останатите натпреварувања, сепак Spacestation очигледно знае како да игра против Furia и тоа го покажа на сите три меча оваа година, а посебно на последниот на 6 мај кога славеше со 4-2. Ние предлагаме 2 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*