Натпревар со традиција (20.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Херта и Бохум.

Херта е на 18-та позиција со вкупно 25 бода и учинок од 6 победи, 7 реми и 19 порази.

Бохум е на 15-то место и досега имаат освоено 31 бод преку 9 победи, 4 реми и 19 порази.

Oвие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двете екипи постигнуваат по најмалку еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.57 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*