Натпревар со драстичен пад на коефициентот (20.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 14:30 во австриската Лига 2 ќе се сретнат екипите на Грацер и Рапид АМ.

Грацер се уште има големи шанси за пласман во Бундеслигата и се наоѓаат на делба на второто место, а заостануваат само два бода зад БВ Линц.

Рапид АМ се надвор од црвената зона, но се далеку од сигурен опстанок, па треба да присоберат уште некој бод.

Грацер – Рапид АМ – 2 @ 3.76 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Рапид АМ беше 4.96, а  во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 3.76 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*