Тикет на денот (петок, 19.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешниот ден е одличен, а почнуваме веќе помалку да се збогуваме од лигите. Стигнавме до завршница на главната сезона, па ќе имаме плеј оф и екипите заминуваат на пауза. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Палермо – Бреша – 1 @ 1.95 во Mozzart

Палермо е на последната позиција која води во плеј оф за пласман во Серија А. Во ова последно коло ќе има голема борба за таа позиција бидејќи многу екипите се во конкуренција токму за таа позиција, но доколку Палермо победи, нема причина за грижа. Бреша од друга страна заврши во плеј аут зоната и ќе мора да го продолжи натпреварувањето за да обезбеди опстанок во Серија Б. Без поголеми проблеми веруваме дека ќе слават домаќините и типуваме 1 со квота 1.95 во Mozzart.

Тун – Лозана – ГГ @ 1.51 во 22Bet

Екипата на Тун е на средината на табелата, поточно на 6-та позиција и се уште е во игра за пласман во плеј офот, но мора да нагласиме дека конкуренцијата е огромна и тоа не е воопшто лесна задача за домаќините. Лозана е на 2-та позиција со солидна предност и веруваме дека нема да ја прокоцкаат до крајот на сезоната, па без поголеми проблеми ќе се пласираат во швајцарската елита. Како и да е, овде имаме дуел на две екипи кои играат ефикасно и типуваме ГГ со квота 1.51 во 22Bet.

Фрајбург – Волфсбург – ГГ @ 1.62 во Bet365

Екипата на Фрајбург со тоа што два пати беа поразени во последните две кола ги намалија шансите за пласман во најелитното фудбалско натпреварување и сега може да се пофалат со пласман во Европа бидејќи 5-та позиција им е сигурна и не можат подолу од тоа. За противник го имаат Волфсбург кој се мачи да стигне до Европа. Сепак имаат солидни резултати во последно време и во преостанатите две кола ќе мора да успеат да ја задржат таа форма. Ефикасноста на овој натпревар не смее да изостане и типуваме ГГ со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*