Натпревар со традиција (19.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Сасуоло и Монца.

Сасуоло е на 13-то место со вкупно 44 бода и учинок од 12 победи, 8 реми и 15 порази.

Монца е на 9-та позиција и досега имаат освоено 49 бода преку 13 победи, 10 реми и 12 порази.

Овие две екипи на последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двата тима постигнуваат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*