Натпревар со традиција (18.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на чешката ФНЛ лига се сретнуваат екипите на Спарта Прага Б и Дукла Прага.

Спарта Прага Б се наоѓа на 7-то место со вкупно 38 бода и учинок од 11 победи, 5 реми и 11 порази.

Дукла Прага е на 6-та позициај и досега имаат освоено 40 бода преку 12 победи, 4 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните натпревари секогаш е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*