Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 16:00 во латвиската Оптибет лига се сретнуваат екипите на Супер Нова и Јелгава.

Супер Нова е на последната позиција и во изминатиет 12 натпревари собраа само шест бода, додека гостите се наоѓаат на 7-то место со вкупно 11 бода.

Супер Нова – Јелгава – 1 @ 3.03 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Супер Нова беше 3.80, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 3.03 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*