Што се уплаќа денес? (17.05.2023)

Што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес

Информациите за уплатата безброј пати досега ни биле точен показател, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Во рамките на турската Супер лига, настапуваат двата тима, Башакшехир и Умранијеспор.
Башакшехир е домаќин и се наоѓа на 5-то место на табелата со вкупно 51 бодови освоени до сега. Нивниот перформанс им донесе позиција во горниот дел на табелата.

Спротивно на тоа, Умранијеспор се сместени во црвената зона на турската Супер лига и се наоѓаат на 17-та позиција со само 26 освоени бода.

Гостите би сакале да ја подобрат својата позиција и да ја избегнат опасноста од елиминација. Со многу силна конкуренција во лигата, секој бод е од суштинско значење за нив во битката за опстанок.

Башакшехир – Умранијеспор – 1 @ 1.70

Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 72.239 евра. За победа на Башакшехир уплатени се 52.393 евра, за реми 10.230 евра, додека останатите 9.616 евра се уплатени за победа на Умранијеспор.

*Одлична можност за нов почеток*

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Вредностите се засноваат врз информации од Bet365 и се точни за време на пишувањето на овој текст.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*