Натпревар со традиција (16.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екиптие на Лутон и Сандерленд.

Лутон во последните пет натпревари запиша една победа, три реми и еден пораз.

Сандерленд во истиот временски период има многу подобар учинок, поточно запишаа три победи и само две реми.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено, поточно на сите тие дуели двата тима постигнуваат гол, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.87 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*