Натпревар со традиција (15.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Бетис и Рајо Валекано.

Бетис е на 6-то место со вкупно 52 бода и учинок од 15 победи, 7 реми и 11 порази.

Рајо Валекано е на 11-та позиција со вкупно 46 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 10 реми и 11 порази.

Овие две екипи во меѓусебните седум дуели играат навистина отворено, поточно на сите тие дуели постигнати се по најмалку два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*