Натпревар со традиција (14.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Ваљадолид и Севиља.

Ваљадолид досега освои вкупно 35 бода и имаат учинок од 10 победи, 5 реми и 18 порази.

Севиља е на 11-та позиција со 44 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 8 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат реми, па ако и денес биде така ќе наплатиме фантастична квота.

Наш предлог

Х @ 3.40 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*