Натпревар со традиција (13.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 14:00 во рамките на италијанската Серија Б се сретнуваат екипите на Бари и Реџина.

Бари е на 3-то место со вкупно 62 бода и учинок од 16 победи, 14 реми и 6 порази.

Реџина е на 11-то место со 45 бода кои ги имаат освоено преку 16 победи, 4 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат без многу голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*