ТИП НА ДЕНОТ (12.05.2023, 20:45) ЛАЦИО – ЛЕЧЕ

Тип на денот
Тип на денот

После полуфиналните натпревари во европските натпреварувања, денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Лацио и Лече.

Лацио се наоѓа на 3-то место и е блиску до остварување на целта, но нема право на кикс на овој меч. Од друга страна Лече се бори за опстанок и секој бод може да биде одлучувачки на крајот.

Лацио нема право на кикс

Лацио е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона и ретко кој очекуваше вака добра сезона за „небесноплавите“. Главната цел на Лацио е пласман во Топ 4 и „билет“ за Лигата на шампиони, а како што стојат работите тимот на Сари е на добар пат да ја оствари целта. Лацио долго време беше на второто место на табелата, но во последно време има значителен пад на формата и на последнит пет меча запиша три порази. Минатото коло беше поразен од директниот конкурент на гостувањето кај Милан, па падна на третото место на табелата. Поради тоа тимот нема право на кикс и се наоѓа пред императив победа на овој меч. Квалотетот и домашниот терен се на негова страна. Што се однесува до тимот Сари за овој меч нема да може да смета само на Каталди и Весино.

Лече не е сигурен и ќе се бори до крај

Лече добро ја отвори сезоната, но во последно време не игра на нивото од првиот дел од сезоната. Главна цел на овој тим е да избори опастанок во Серија А, па во последните четири кола сигурно ќе се бори за секој бод. Моментално е оддалечен само 4 бода од зоната за испаѓање и не е сигурен, а не е и во добра форма, па на последните четири меча запиша три порази. Сепак, во однос на конкурентите има многу подобар распоред до крајот, па сигирно шансите за опстанок се големи. Меѓутоа, Лече често знаеше да изненади оваа сезона против фаворитите, па сигурно нема лесно да се предаде во Рим. Тимот ќе се обиде да се брани и да се заканува преку контранапади, а доколку успее да освои еден бод ќе биде голем успех.

Очекување

Квалитетот и домашниот терен се на страната на Лацио и тимот на Сари нема право на кикс на овој меч. Поради тоа веруваме дека ќе ги освои трите бода, иако Лече нема лесно да се предаде.

ТИП:

Лацио – Лече – 1 @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*